Aktivity

Pohádkové setkání s angličtinou

Ve středu 30.4. se naše „malá“ škola zaplnila spoustou pohádkových postaviček, které byly nejen ze Senice, ale přijeli z Loučan, Choliny a z Vilémova. Čekali tady na ně  jejich kamarádi z kouzelné pohádkové země „Fairytalije“, kteří potřebovali pomoct  při hledání kouzelného klobouku své kamarádky čarodějnice Monymúry. Jediný problém byl, že se všechny děti musely domlouvat anglicky, protože řečí fairytalskou nikdo neuměl. Zvládli to  perfektně. Anglicky počítaly se Sněhurkou a trpaslíky, s Červenou Karkulkou poznávaly barvy, u kouzelné uklizečky a pana školníka pojmenovávaly školní pomůcky, vařily lektvar z kouzelných zvířátek za pomoci čarodějnice, bloudily s hloupým Honzou po začarovaném domě či tvořily jídelníček pro Nenasytu ….. a to stále není všechno.

Všichni si společně zatančili pohádkový taneček, zazpívali anglickou písničku a přišli na to, že angličtinu nepotřebují jen ve škole pro psaní testů ze slovíček.

Všichni jsme si tohle kouzelné setkání s angličtinou užili a těšíme se na další.

Velké poděkování patří žákům 4. třídy, kteří se skvěle ujali svých pohádkových stanovišť.

Skip to content