Aktivity

Pochodové cvičení s přírodovědným zaměřením

Horký páteční den 2. 6.  strávili žáci z malé školy putováním po Senici. Zkoumali, co kde roste, co tu v tomto čase létá, leze, žije, zkoušeli své znalosti poznávání stromů. Aby bylo cestování zajímavější, dostali od kamaráda Stromovouse, což je jeden z nejstarších stromů v našem parku, dopis a mapu Senice. Do té si postupně zaznamenávali cesty a místa, která míjeli. Vyzkoušeli si i hod na cíl, práci s buzolou, měření azimutu, poznávání dopravních značek, znalost důležitých telefonních čísel a způsob přivolání 1. pomoci pro zraněného kamaráda, krokování a odhady vzdálenosti. Dnes už možná každý pozorný kamarád přírody ví, kde najde ČOV a co a kde je Železňák.

Dopoledne uteklo jako voda. Výsledkem práce skupinek je nejenom pracovní list s odpovězenými otázkami, bylinná paleta s popisem rostlin, ale určitě i příjemně prožité dopoledne s kamarády.

– více foto nejdete ve fotogaleriiIMG_9255_postcard

Skip to content