Aktivity

Písmeno „A“ pro prvňáčky

Ve středu 20.9.2017 donesli andílci ze třetí třídy malým prvňáčkům svoje písmeno „A“.

Abeceda, to nic není,
kdo by se jí, bál?
My vás vezmem do učení:
Á, bé, cé, dé a tak dál.
Z písmenek se složí slovo,
z vět se složí celý svět.
Ten, kdo umí abecedu,
bude všemu rozumět.

Touto básničkou jsme prvňáčkům „otevřeli“ dveře do světa písmen. Naši malí kamarádi od nás dostali plakát s velkým tiskacím „A“, kartičky s obrázky, omalovánky a chlupatý drátek, ze kterého si každá andělská dvojice vytvořila tvar písmena. Prozradili jsme jim, že písmeno není jen malé nebo velké, ale může být také psací nebo tiskací. Nakonec jsme pomohli prvňáčkům vytvořit krásnou stránku v sešitě. Koukněte do fotogalerie, jak jsme si dopoledne společně užili.

 DSCN0205

Skip to content