Aktivity

Our train aneb cestujeme s angličtinou

Trains are chugging up the hill…. je písnička, která děti z prvního stupně naší školy a děti ze čtvrté a páté třídy ze školy z Vilémova doprovázela na cestě vláčkem. Na tom by nebylo nic neobvyklého, snad pouze to, že všichni cestující mohli mluvit pouze anglicky.

Děti vytvořily deset skupinek, každá „nasedla“ do svého vagónku a za tónů písničky se vydaly na cestu. Ta byla poseta spoustou úkolů, takže se cestujícím jejich papírový vagón začal postupně zaplňovat anglickými slovíčky, větami a obrázky, které přidali nejmladší kamarádi.  Zpět do stanice se vracel krásný, barevný a angličtiny plný vlak.

Všechny děti zaslouží za angličtinu velkou pochvalu. Cizí řečí se to celé dopoledne v naší školičce jen hemžilo.

Škoda jen, že nám nepřálo počasí a nemohli jsme využít náš dvůr, ale i tak bylo vše prima.

See you next year….Have a nice time!

Skip to content