Aktivity

Expedice Sluňákov 2. a 4. třídy

K čemu jsou mosty přes řeku? Aby měl člověk blíž k člověku.

To bylo motto páteční ( 18. 5. 2018) expedice 45 poutníků – žáků 2. a 4. třídy – sluňákovským Domem přírody. Vydali se poznávat a prozkoumávat krásná i tajuplná zákoutí Sluňákova. Expedici jsme odstartovali na střeše Sluňákova. Každý malý poutník zde získal pracovní list, do kterého si postupně zaznamenával svoje zážitky a prožitky. Cílem bylo zapojit všechny své smysly, naučit se vnímat svět kolem sebe, vidět nejenom očima, ale třeba i hmatem. K dobré náladě přispělo nejenom sluníčko, které si v tento den nevzalo dovolenou, ale také osvědčené andílkovské dvojice. Během dopoledne jsme prošli Rajskou zahradu, Lesní chrám, rozezněli jsme zvony Sluneční hory, překonali jsme několik mostů, které vybízejí k zamyšlení. Den utekl jako voda. Určitě bychom zde vydrželi mnohem déle, ale jako ochutnávka to bylo příjemné a příjemné bylo i cestování vláčkem.

Milí poutníci,

expedici jste zvládli včetně přírodovědného kvízu. Víte, co znamená CHKO a jak se v ní chovat. Jste vnímaví, umíte být pozorní, umíte si pomáhat, spolupracovat. Uchovejte si co nejvíce pěkných prožitků a ať co nejdéle vydrží i vaše andílkovská přátelství. Přejeme vám krásný život, plný zážitků, prožitků a príma kamarádů. . P. uč. J + M

Skip to content