Nezařazené

oblastní a krajské kolo Zelené stezky – Zlatého listu

Zlatý list je největší celostátní soutěž mimoškolních i školních dětských kolektivů s kladným vztahem k přírodě. Děti soutěží ve znalostech o živé i neživé přírodě a její ochraně. V Olomouckém kraji proběhlo v tomto roce 12 místních kol s účastí 1452 dětí.

Dne 15. května se v Litovli konalo oblastní kolo soutěže Zelená stezka, Zlatý list. Své znalosti jsme měřili se žáky a studenty okolních škol hned ve dvou kategoriích. Družstvo žáků 9. třídy ve složení Martina Juříková, Martin Kuba, Martin Fišer, Petr Maksant a Aneta Lakomá úspěšně doplnila žákyně 7. třídy Adéla Nimrichterová. Tito žáci získali 1. místo v kategorii starších žáků a postoupili do krajského kola!

Družstvo žáků 6. třídy ve složení Kristýna Janečková, Tomáš Grézl, Julia Doleželová, Matyas Jacques Král, Jan Lakomý a Štěpánka Štefanová  vezlo domů z oblastního kola také diplom za krásné třetí místo.

V pátek 23. května odjelo družstvo starších žáků do Olomouce, kde se konalo krajské kolo Zlatého listu. Měli jsme za sebou týden poctivé práce a pilné přípravy. Chystali jsme prezentace čtyř dobrovolných úkolů, které se týkaly letokruhů, noční oblohy, semen listnatých stromů a také jsme vytvářeli zvukové mapy. Připravovali jsme si dokumentaci o naší práci pro přírodu. A především jsme se snažili co nejvíce vylepšit své vědomosti o živé i neživé přírodě, protože jsme věděli, že soutěž bude velmi náročná.  Krajské kolo proběhlo v olomouckém rozáriu a botanické zahradě a zúčastnilo se ho 150 dětí. Přesto, že týden na přípravu byl velmi krátký a každý z žáků musel plnit ještě další povinnosti, obsadili jsme krásné 9. místo s celkovým počtem 140 bodů.

Všichni žáci si zaslouží velkou pochvalu nejen za úspěšnou reprezentaci školy, ale především za zodpovědný přístup, kamarádskost  a nasazení, s jakým do soutěže šli. A také poděkování – prokázali, že jim osud naší přírody není lhostejný, což je v dnešní konzumní době velmi cenné. Přeji vám, milí žáci, ať váš zájem o přírodu vytrvá i nadále.

Prohlédněte si fotogalerii. Další fotografie z krajského kola najdete na www.upolin.com

Skip to content