Aktivity

Noc kostelů a hudba

Pátek24.5. je již tradičním dnem, kdy se otevřou dveře od každého kostela po celé Evropě a vstoupit pak může úplně každý. Senický kostel zasvěcený svaté Máří Magdaléně nebyl výjimkou. Již od osmi hodin mohli prvňáčci z naší školy nejen nasát slavnostní atmosféru, ale dozvědět se spoustu zajímavostí.

Každou další hodinu se zde pak vystřídaly všechny třídy z prvního stupně. Čtyři úžasné dámy zde pro nás měly nachystaný program, který se tentokrát týkal hudby. Dozvěděli jsme se v něm, jak staré jsou nejstarší varhany a kde jsou umístěny, z blízka se mohli podívat na celé technické zázemí nově zrekonstruovaných místních varhan, slyšet jejich nádherný zvuk a také nahlédnout na dnes již strojově poháněný měch. Třešničkou na dortu byl nejen vlastnoručně vyrobený houslový klíč, ale naučili jsme se hrát za pomocí kelímků tzv. clap -song.

Hodina utekla jako nic a nám se vůbec nechtělo odcházet. Bylo to prima!

Tímto bychom ještě jednou rádi moc poděkovali Dominice, Dominičce, Vendule a Elišce za velmi zajímavý a poutavý program. Už teď se těšíme na příští rok!

Skip to content