Aktivity

Exkurze Krajský soud Olomouc

Exkurze Krajský soud Olomouc – 15. května 2019

Již podruhé v tomto školním roce jsme zavítali do Krajského soudu v Olomouci, tentokrát s žáky 8. ročníku. Žáci měli možnost si v doprovodu pana soudce Mgr. V. Najdekra prohlédnout jednotlivé části soudu – soudní síň, kanceláře soudců i zapisovatelek, pracovny, archiv soudu, školící místnost, pokoje pro soudce, kteří zde přespávají v rámci stáže a také malou věznici, kde tráví obžalovaní čas mezi výslechy. Žáci ovšem nejvíce ocenili možnost účastnit se opravdového soudního líčení, a být tak svědky soudního procesu s rozsudkem a stanovením trestu.

Po exkurzi krajského soudu jsme se ještě vydali do Vlastivědného muzea v Olomouci, kde jsme si prohlédli výstavu s názvem Giganti doby ledové s obrovskými exponáty pravěkých zvířat.

Tato exkurze byla pro nás všechny velkým obohacením. Žáci měli možnost si uvědomit, jaké důsledky může mít jejich negativní chování a že je dobré se chovat slušně a čestně.

Mgr. Markéta Houdková

foto foto2

 

 

Skip to content