Aktivity

Navštívili jsme jarní výstavu Flora Olomouc

V pátek 22.4. odpoledne jsme se vydali vlakem směr Olomouc. Naším cílem byla jarní etapa výstavy Flora. Tvořili jsme různorodou skupinku od 5. až do 9. třídy. Někteří žáci 5. třídy byli plni očekávání, protože jeli na Floru poprvé. A  již vkročení do velkého pavilonu dávalo tušit, že se nám zde bude líbit. Za doprovodu písní z muzikálu Noc na Karlštejně jsme obdivovali  bohaté květinové dekorace a kytice. Fotoaparáty nezahálely, vyfotili jsme se dokonce i v brnění. Následovala prohlídka skleníků, zvláště v kaktusovém nám bylo pořádně horko. Pozorovali jsme kajmany, želvy i sklípkany. Svět tropů jsme poté vyměnili za tajuplná zákoutí univerzitní botanické zahrady. V kouzelném světě plném jarních bylin a kvetoucích stromů jsme si trochu odpočinuli a dostali jsme chuť na svačinu. Poslední hodinu jsme se poté vrhli do víru stánků a nákupů. Skoro každý si domů vezl nějakou rostlinku. Měli jsme radost z hezky stráveného odpoledne!

45

Skip to content