Aktivity

Návštěva výstavy Flora Olomouc

1

V pátek 3.10. odpoledne jsme se vydali se zájemci z 6. a 7. třídy na výstavu Flora Olomouc. Ani letos jsme nebyli zklamáni. Zhlédli jsme expozici ovoce a zeleniny v hlavním pavilonu, na které jsme ochutnali výborná jablka a velmi zdravé kysané zelí. Poté jsme prošli celým areálem do skleníků tropických a subtropických dřevin, obdivovali jsme krásné kaktusy a také zvířata v teráriích. V Botanické zahradě UP Olomouc jsme se ocitli v tichém světě, jaký umí navodit jen podzimní harmonická příroda. Většina návštěvníků Flory sem nezavítá, možná o tomto koutu Smetanových sadů ani neví. Pak už nás na chvíli pohltil ruch výstavních trhů. A cestou domů jsme měli radost nejen z nakoupených drobností, ale také z příjemně stráveného odpoledne.

 

2

 

Skip to content