Aktivity,  Nezařazené

Na vrcholu i na dně s devítkou

Výlet deváťáků byl opět náročný a držíme se tak nastavené laťky z loňska. Už jízda do Jeseníků, s vlakovými výlukami a přestupy, byl zážitek. No a hned po příjezdu jsme si naplánovali dobytí Šeráku, jednoho ze vrcholů s nadmořskou výškou 1351 metrů. Sice jsme neprožili krupobití jako vloni, ale pokles teploty ze 17 °C na 7 °C a převýšení 600 metrů na 6 kilometrech nám dalo hodně zabrat. Po hodinovém odpočinku a občerstvení v chatě Jiřího nás čekal sestup. Byl také náročný a po návratu jsme se cítili téměř na dně. Přesto někteří hoši s panem učitelem Šoupalem zvládli fotbal s domorodci a vedli si velmi dobře. Táborák, spánek v pohodlném penzionu a hurá na exkurzi do lázeňského města Jeseník. Opět výluky, procházka městem a už jsme zkoušeli procedury. Pan doktor Priessnitz asi musel mít rád chladno, protože voda byla opravdu studená. Jeden pramen měl dokonce 0 °C! Oběd, nějaké drobnosti pro naše blízké doma a hurá na vlak. Opět výluky, přestupy a horko. Když to teď píšu, přemýšlím, jestli jsme si na dno nesáhli i během cestování. Ale výsledek je jasný. Prožili jsme moc hezké dva dny v přírodě i civilizaci, poznali něco nového o krásách našeho kraje i způsobech léčení „obyčejnou studenou vodou“. A hlavně jsme byli pohromadě, povídali jsme si a smáli se spolu a bylo nám dobře.

Karel Jahoda

 vylet9-01  vylet9-02 vylet9-03

Skip to content