Aktivity

Mezinárodní den dětské knihy

Mezinárodní den dětské knihy se slaví už několik desítek let a není náhoda, že připadá právě na 2. dubna. V tento den se totiž narodil známý dánský spisovatel a pohádkář H. Ch. Andersen. Kdy by neznal jeho pohádky, např. Malou mořskou vílu, Sněhovou královnu nebo Císařovy nové šaty. Smyslem tohoto mezinárodního dne je seznámit děti s novými knihami a motivovat je k četbě. Také v 6. třídě jsme tomuto svátku věnovali pozornost a seznámili jsme se s tvorbou a životem H. Ch. Andersena i dalších pohádkářů české a světové literatury. Žáci si navíc měli donést do výuky oblíbenou dětskou knihu, představit ji ostatním a přečíst krátký úryvek. Mezi knížkami se objevovaly tradiční tituly, které neodmyslitelně patří ke skvostům české literatury, např. Dášeňka, Alenčina čítanka nebo pohádky a příběhy Václava Čtvrtka nebo Eduarda Petišky. Ze světové tvorby můžeme jmenovat Pipi dlouhou punčochu nebo příběhy Roalda Dahla. Mezi knihami se objevily i nové moderní tituly, např. Táta za všechny prachy od Davida Walliamse nebo knížka Tary – Příběh parkouristy od Tarase Povoroznyka. Žáky 6. ročníku chválím za jejich aktivitu a vřelý vztah k četbě a ke knihám.

P1210198    P1210199

Skip to content