Aktivity

Klub matematické logiky a deskových her

Už podruhé se na naší škole otevřel Klub matematické logiky a deskových her pro žáky od 2. do 5. třídy pod vedením paní učitelky Renaty Kubové a Jana Maitnerové. 

Letos navštěvuje klub 15 žáků, kteří se schází každou středu od 13.15 do 14.15 v budově velké školy. Čeká je 16 společných termínů. A co vše už stihli ? Zahrát si společenské hry např. FARMÁŘ RANČ, NOEMOVA ARCHA, FARAONI HLEDÁNÍ POKLADŮ, UBONGO, CESTUJEME PO ZOO, AUTA EVROPY, KRISKORS, dále  počítat  matematické  smyčky, domina, pexesa. Žáci si mořili  hlavičky i ruce při luštění  hlavolamů a početních pyramid. Naučili se skládat obrázky ze hry TANGRAM,  seznámili se s pravidly SUDOKU při použití obrázků a pak 4, 6 a 9 čísel. Každý s žáků si také vyrobil a domů odnesl 2 hlavolamy. Program každého klubu nabízí žákům mnoho možností a děti odchází ze schůzek velmi spokojeni.

Více ve fotogalerii

 

 

Skip to content