Aktivity

Kdo žije pod hladinou?

Kdo žije pod hladinou se vydali zjistit prvňáčci se třeťáčky v úterý 5.června na Sluňákov v Horce nad Moravou.

Po přivítání se s paní lektorkou, která nám předala pomůcky a informace, jsme se přemístili na louku mezi stromy. Tam jsme si zahráli hru, při které jsme zjistili, kteří bezobratlí živočichové žijící ve vodě jsou draví a naopak. Následně jsme se živočichy snažili poznat podle obrázků a řekli jsme si něco k jejich maskování se v přírodě. Žáci se rozdělili do dvou skupin, jedna skupina se snažila živočichy ukrýt do jejich přirozeného prostředí a druhá skupina se je potom snažila najít. Následně jsme si řekli, proč daný živočich vypadá tak, aby splynul s okolím. Dalšího vodního živočicha jsme poznávali díky práci s textem a jeho porozumění. Paní učitelka četla popis živočicha a žáci podle získaných informací se ho snažili namalovat. Po těchto aktivitách jsme se přesunuli k tůňce, kde jsme v rychlosti posvačili a už jsme se vrhli na nejdůležitější činnost této výpravy. Žáci se přezuli do gumáků, dostali síťku a začali lovit v tůňce. Co vylovili, přenesli v síťce do velkých misek, kde své nálezy shromažďovali. Lovení se žákům velmi líbilo, každý si lovení vyzkoušel, někteří se do této aktivity natolik ponořili, že i bláto teklo vrchem do gumáků. Když byly nádoby plné, nabrali jsme úlovky do krabičkových lup a detailně zblízka pozorovali dané živočichy. Díky určovacím klíčům jsme živočichy dokonce i pojmenovali. A co jsme našli? Na to se koukněte do fotogalerie… Protože nás aktivity natolik zaujaly, neměli jsme čas na nic jiného a hnáni komáry jsme utíkali zpět na vlak do Senice.

DSCN0533

Skip to content