Aktivity

Japonské jaro ve 4. třídě

Jednoho dne ukázala  na fotografii paní učitelka čtvrťákům  svoji  kamarádu  Kyoko z Japonska. Tímto  motivovala několik zajímavých aktivit, které si žáci vyzkoušeli v různých hodinách. V hodině výtvarné výchovy zkusili namalovat rozkvetlé japonské třešně a také  napsat kaligrafii japonský znak pro jaro.

IMG_2212  IMG_2213  IMG_2214 

V pracovních činnostech žáci skládali  japonské komino – origami, kterému  navrhli vlastní vzor.

IMG_2230  IMG_2231  IMG_2232

Nejdůležitější úkol  čekal žáky v hodině anglického jazyka. Zde pod vedením paní učitelky Málkové napsali dopis o sobě a svých zájmech. Ten pak přepsali na originální  dopisní papír poslaný z Japonska.

IMG_2251  IMG_2252  IMG_2254 IMG_2255  IMG_2256    IMG_2257 

Všechny dopisy se už vydaly na dalekou cestu a čtvrťáci si díky nim mohli vyzkoušet naučené znalosti angličtiny v praxi.

Teď se jen budeme těšit na odpověď za země vycházejícího slunce.

 

 

 

Skip to content