Jablíčkový den ve třetí třídě

Dnešní den ve třetí třídě byl od rána barevnější, voňavější a zdravěji sladší než obvykle. Proč? Postaralo se o to 21 jablíček, které si děti přinesly. Třeťáčci si užívali „jablíčkový“ den.

Každý si přinesl to své a při písničce o jablíčku, kterou si rádi zazpívali, vymýšleli svému jablíčku jméno, zkoumali jeho tvar, barvu i vůni. O jablíčku dětem vyprávěl i příběh, který postupně dotvářely. Šlo to opravdu výborně.

Do jablíček se schovala i násobilka šesti. Děti je musely očesat, roztřídit a najít ta, která se zakutálela do křoví. Pro ta si vymýšlela slovní úlohy, které s kamarády společně řešily.

S jablíčkem si dokonce zopakovaly i anglické fráze, když zjišťovaly jméno kamarádova jablka.

Jablíčkům za stromu „slovoň“ žáčci tvořili listy s částí jablíčkových jmen. Vznikla například jablíčka letec, letuška, letenka nebo výlet, dále pak lesník, prales, lesní a spousta dalších. Uvidíte je ve fotogalerií.

Nakonec si děti kouzelné jablíčko vytvořily. Jaké umí kouzlo a komu a proč by ho daly, do něj vepsaly inkoustem od srdíčka.

Děkuji dětem za krásné, jablíčkové a voňavé dopoledne!