Hurá! Už píšeme perem!

Na jedno lednové dopoledne děti z první třídy určitě jen tak nezapomenou. Navštívil je, jako zkušené prvňáčky, jeden z nejpřísnějších školních skřítků – sám Pisálek.

Již delší dobu je sledoval a zkoumal, jak zvládají psaní. S tím souvisí pořádek na lavici, správně nakloněný sešit při psaní a správné sezení, rozcvičené prstíky a jestli na tužku příliš netlačí. Rozhodl se, že si modrásky ale přeci jen vyzkouší. Připravil si pro ně psací test.

Veliká pochvala všem prvňáčkům! Všichni uspěli! Byli oceněni nejen Pisálkovým řádem, ale také velmi vzácným dárkem. Prvňáčci dostali své první pero.

A aby Pisálka přesvědčili, že si řád i pero zaslouží, hned ho otevřeli a napsali s ním stránku v písance. Moc se jim všem povedla a Pisálek mohl s klidem odejít do svého školního domečku.

Více ve fotogalerií.