Aktivity

Hravá věda zase u nás

Program “Hravá věda“ znají naši žáci již z loňského školního roku, kdy jsme poprvé pozvali pana Radka Chajdu, bývalého učitele matematiky a fyziky na základní škole a také autora populárně-naučných knih pro děti, aby nám představil některé ze svých zajímavých fyzikálních pokusů. Letos jsme ho přivítali ve středu 13. prosince a opět nás nezklamal.

Dětem od páté do deváté třídy předvedl a objasnil jednoduché pokusy přizpůsobené jejich věku, do experimentování je navíc i zapojil.  Děti si tak vyzkoušely, jakou sílu má oheň a co dokáže teplo, které vydává, vyrobily si lodičky a sledovaly, jak se jim napínají plachty, nebo si sestrojily ohnivé draky či lávu chrlící sopky.

Většinu pomůcek pro své pokusy si pan Chajda vyrábí sám a nejinak tomu bylo i s ohnivým vírem, který pan učitel roztočil s pomocí obyčejného motorku od rozprašovače a vyhnal ho pěkně vysoko! Děti reagovaly nadšeně a rozloučily se velkým potleskem. Ten panu Chajdovi posíláme i my, učitelé fyziky, a děkujeme mu za nápady, kterými obohatíme svoje hodiny.

DSC_0197     DSC_0198

DSC_0202     DSC_0210

Skip to content