Aktivity

Hravá věda v Senici

“Hravá věda“ v Senici. Ve středu 16. listopadu zavítal na naši školu pan Radek Chajda, bývalý učitel matematiky a fyziky na základní škole a také autor populárně-naučných knih pro děti vydávaných nakladatelstvím Albatros (např. řada Mladý technik), který rovněž spolupracuje s Českou televizí na tvorbě naučného pořadu pro děti (U6 – Úžasný svět techniky). Dětem předvedl jednoduché pokusy přizpůsobené jejich věku, zaměřil se na téma voda a vzduch. Do experimentování zapojil i žáky, zábavnou formou jim pomohl seznámit se se základními přírodními jevy, vlastnostmi látek apod. Největší úspěch měla u dětí “nafukovací peřina“ nebo “raketa“. Nakonec hodiny si děti vyrobily vlastní létající rogalo.
DSC_0106 DSC_0107 DSC_0114 DSC_0116 DSC_0124 DSC_0125

DSC_0119 DSC_0128

 

 

Skip to content