Aktivity

Finálové kolo celoprojektové soutěže PODNIKATEL

P1140779

Ve středu 18. 6. 2014 se v prostorách sálu Centaurus konalo slavnostní vyhlášení a udílení cen žákům základních škol v rámci finálového kola soutěže PODNIKATEL. Soutěže se zúčastnilo celkem 900 žáků ze sedmi základních škol. Celá soutěž byla rozdělena do dvou věkových kategorií.  V první kategorii soutěžili žáci 5. -7. tříd, v druhé kategorii žáci 8. a 9. tříd. Jednotlivé týmy mezi sebou soutěžily o nejlepší žákovskou firmu. Naše škola vyslala do finále soutěžní tým ze sedmé třídy, firmu Walk Africa (cestovní kancelář), která v této kategorii obsadila první místo. Z deváté třídy se do finále probojovala firma FIVE MECHANIK (modernizace školních tříd), která získala krásné páté místo. Hlavním cílem projektu „PODNIKATEL – rozvoj podnikatelských dovedností u žáků základních škol“ je vytvořit vzdělávací program zaměřený na rozvoj podnikatelských znalostí, schopností a dovedností u žáků 5. až 9. tříd základních škol. Finále očima žáků: Když jsme jeli vlakem na finále soutěže Podnikatel, všichni byli nervózní, i když to nechtěli přiznat. Jakmile jsme vešli do konferenčního sálu a viděli všechny školy a rekvizity, měli jsme chuť zdrhnout. Naše skupina ,,Walk Afrika´´ si sedla ke kraji, paní učitelky seděly někde uprostřed. Začalo se prezentovat. Už z první skupiny nám naskakovala husí kůže, byli originální a šikovní: prostě, nejlepší z nejlepších´´ A postupem času se laťka zvyšovala. Když jsme po krátké pauze přišli na řadu jako šestí v pořadí, nikdo radši nic neříkal. Odprezentovali jsme naši firmu výborně, na náhodné otázky poroty jsme odpovídali improvizací a také skvěle. Po přestávce následovala skupina starších (8. – 9. ročník).  Skupina ,,Five Mechanic´´ si vedla skvěle, nad jejich výrobky zůstával rozum stát. Výsledky se vyhlašovaly od posledního místa. Moderátor každé vyhlášení prodlužoval do nekonečna. Když už zbývaly poslední dvě skupiny, odmlčel se asi na minutu, pořád mlčel a my jsme po něm měli chuť něco hodit. Když řekl, že na 2. místě je jiná škola, málem jsme padli štěstím. Jsme první !!!! a jsme na to hrdí. Projekt Podnikatel  nás do budoucnosti hodně naučil.                                                                                                                  Eliška Opletalová za 7. třídu

Skip to content