Aktivity

Finále soutěže Chemík

Dne 9. 3. se uskutečnilo na Švehlově střední škole polytechnické v Prostějově finále soutěže Chemík. Do finále soutěže se probojovalo pouze 9 žáků  po  vypracování  3 kol soutěže posílaných emailem. Finále soutěže se skládalo ze tří částí. Žáci museli poznat 20 druhů chemických pomůcek a nádobí, složit bez návodu laboratorní aparaturu a na závěr vypracovat test, jehož součástí bylo doplňování značek chemických prvků do prázdné tabulky.  Děvčata soutěžila s žáky 9. tříd, a proto bylo jejich umístění pro nás velkým překvapením. Nikola Ambrozová obsadila 5. místo a Lucie Fišarová dokonce 4. místo s minimálním odstupem od 2. a 3. místa. Všichni žáci obdrželi věcné ceny a diplomy, které předával ředitel střední školy. Blahopřeji děvčatům k úspěchu a držím palce, ať jim jejich snaha vydrží.

6       3

 

Skip to content