Aktivity

Exkurze Slavkov a Dukovany

Žáci 8. a 9. třídy absolvovali ve středu 1. 11. 2017 poznávací zájezd do Slavkova, dějiště Bitvy tří císařů a do první české jaderné elektrárny v Dukovanech. Jednalo se o mimořádný zážitek. Celý průběh bitvy i její dopady na lidské životy byly krásně předvedeny v multimediálním programu, který má pro návštěvníky připraveno muzeum. Také prohlídka vnitřních prostor památníku byla novinkou, kterou žáci ocenili, hlavně díky akustickým zvláštnostem místa.

No a co říci k programu v jaderné elektrárně Dukovany? Zde se mohu vyjádřit jedině v superlativech. Velmi ochotná obsluha s poutavým výkladem, několika krátkými filmy o elektrárně samotné, tzv. Blackoutu – výpadku elektrické energie a jednotlivých částech elektrárny. Žáci si též vyzkoušeli výrobu energie pro pohon rádia, žárovky či mixéru pomocí šlapacího generátoru, nebo prozkoumali elektrické  výboje. No prostě si to užili a přestože jsme se vraceli až po setmění, vůbec se jim nechtělo domů.

Karel Jahoda

DSC_0170 DSC_0180

 

DSC_0157 DSC_0153

 

DSC_0123 DSC_0113

Skip to content