Aktivity

Exkurze do ZOO s dárkem pro klokanici Amálku

V pátek 4.10. všechny děti z prvního stupně nasedly do autobusů, které je dovezly do ZOO na Svatém Kopečku, kde na ně kromě ošetřovatelů a průvodců čekala jejich dávná kamarádka klokaní slečna Amálka.

Již několikátým rokem je celý první stupeň hrdým sponzorem klokana rudého a ani letošní rok není výjimkou. Žákovská rada složená ze zástupců žáků z 1. – 5. třídy za doprovodu všech svých spolužáků slavnostně předala p. Javůrkovi úžasných 8 780,- Kč pro klokaní kamarádku Amálku. Ta se za odměnu nechala pohladit a jako formu poděkování všem dětem a na dálku třeba i rodičům, kteří přispěli na dobrou věc, předváděla různé klokaní kousky. Však je to naše „stará“ známá.

Letošní exkurze do ZOO byla o to zajímavější, že jsme měli možnost vyslechnout velmi zajímavé a poutavé výklady o žirafách v pavilonu žiraf, o surikatách v úplně novém pavilonku a o šelmách v pavilonu šelem. Která informace nás nejvíce zaujala bylo jen velmi těžko říct, protože všechno, co jsme slyšeli z úst ošetřovatelů, nám bralo dech.

Touto cestou bychom rádi znovu poděkovali všem, kteří se nám po celé páteční dopoledne věnovali a díky nim jsme se dozvěděli spoustu nového ze života zvířat. Děkujeme!

Amálko, měj se hezky, buď zdravá a v červnu ahoooj!

 

 

Skip to content