Aktivity

Exkurze do Budapešti

Dne 29. 11. 2013 navštívili žáci naší školy hlavní město Maďarské republiky Budapešť.  Akce se účastnily děti od 5. třídy. Autobus cestovní kanceláře JV-TRAVEL AGENCY z Olomouce přijel včas a již při nástupu bylo na dětech znát, jak se na výlet těší.

Během jízdy průvodkyně informovala žáky o historii Maďarska, o krásách města na Dunaji, děti se mohly naučit i několik maďarských výrazů, dostaly slovníčky a plánek města. Po příjezdu do cíle následovala prohlídka historického centra, děti navštívily hradní čtvrť s Královským palácem a Matyášovým kostelem, Rybářskou baštu, viděly majestátní budovu parlamentu, hlavní nákupní Andrássyho třídu i třídu Rákocziho. Našim žákům se nepochybně líbila i tržnice. Tam si mohli zakoupit typické maďarské uzeniny. Určitě nejatraktivnější pro ně ale byla návštěva vánočních trhů, kde na ně dýchla už pravá vánoční atmosféra a kde nakupovali drobné dárky pro své nejbližší. Počasí bylo báječné, děti si zaslouží i pochvalu za velmi dobré chování a dochvilnost. Reakce, že příští rok chtějí  „perlu na Dunaji“ navštívit znovu, svědčí o spokojenosti našich mladých cestovatelů.

P1020381

P1020358

Skip to content