Aktivity

Dopravní výchova ve 4. třídě

Ve středu 3.2.2016 prožili žáčci čtvrté třídy 60 minut ve společnosti pana policisty a paní učitelky z DDM Litovel. Děti totiž na jaře čeká velká zkouška – budou skládat řidičský průkaz a tahle hodinka dopravní teorie byla posledním krůčkem před cyklistickým cílem.

Když dětem pan policista ukázal a připomněl přesný název spousty dopravních značek, následovala lekce v rozluštění postojů policisty řídícího dopravu na křižovatce.

Jak žáci vše zvládli si mohli vyzkoušet hned vzápětí, protože paní z DDM Litovel jim rozdala testy plné otázek z dopravních předpisů, které budou malí cyklisté potřebovat ke zdárnému složení jarní zkoušky.

Ač se děti na všechny otázky pekelně soustředily a snažily se je odpovědět jak nejlépe mohly, přesto by více jak polovina testy bohužel neprošla.

Náš nový závazek tedy zní – do jara se vylepšíme a všichni odejdeme s řidičským průkazem na kolo.

Držte nám palce!

Skip to content