Aktivity

Den plný poznávání ve třetí třídě

Ve středu ráno si děti ze třetí třídy nechystaly na lavice sešit, učebnici nebo písanku jako obvykle, ale připravily si svůj kartáček na zuby. Proč? Čekal nás totiž „zdravý“ den plný poznávání.

Dvě slečny studentky z Pedagogické fakulty v Olomouci dětem přišly něco povědět o zdravých zoubcích a hlavně  o péči o ně. Když bylo řečeno vše o tom, jaká nebezpečí a kde na zoubky číhají, mohla přijít názorná ukázka.

Kdo chtěl, mohl za pomocí kouzelné fialové vodičky zjistit, jak poctivě a důkladně si čistí zuby. Musím říct, že touto zkouškou  prošly téměř všechny děti na výbornou. Přesto jsme si potom přece jen připomněli základní pravidla správného čištění zubů, aby nám vydržely zdravé a krásně bílé.

Tím náš zajímavě zdravý den ale zdaleka nekončil. Posilněni zdravými svačinkami jsme se vydali do místní knihovny, kde si pro nás paní knihovnice nachystala velmi poutavé čtení a práci s knížkami. Opět jsme si vysloužili velikou pochvalu. Ukázali jsme, že víme spoustu zajímavostí nejen o pohádkách a jejích hrdinech, ale také o bajkách a o pověstech. Závěrečné listování v knihách dle vlastního výběru a spousta půjčených knih nesoucích se domů byla jen třešničkou na dortu naší návštěvy.

Moc paní knihovnici děkujeme a určitě se staneme pravidelnými návštěvníky knihovny a hlavně poctivými čtenáři!

Sluníčko nám jako bonus dodalo porci dobré nálady, s kterou jsme se právem spokojeni a plni nových dojmů rozešli na oběd a domů.

Skip to content