Aktivity

Den otevřených dveří na malé škole

8. prosince 2017 se v odpoledních hodinách otevřely dveře na malé škole, aby se každý mohl přijít podívat, jak to v naší škole v adventní době vypadá, jak je škola vyzdobená, co se v ní děje. Byl Den otevřených dveří.

Dveře se neotevřely ale až v odpoledních hodinách. Od brzkého rána přicházely děti, aby si nazkoušely svoje vystoupení, ale také rodiče s krabičkami plných dobrot, vánočního cukroví, štrůdlů, trubiček, pusinek, ale i chuťovek či drobných dárečků do naší kavárničky a na jarmark.

Vážení rodiče,

Vaší pomoci a podpory si moc vážíme a srdečně za ni děkujeme. Právě díky této skvělé spolupráci a pochopení si můžeme i tuto zrychlenou adventní dobu všichni užít, zastavit se na chvilku, posedět, a může to být třeba i ve škole. Vždyť tato doba patří právě těm našim nejmenším. Pro ně je sváteční, napínavá a kouzelná, moc se na ni těší a každý dáreček, který pro Vás na jarmark vyráběli, tvořili jak nejlépe uměli. Zdobili si třídy, skládali básničky a nejvíce se těšili, až Vás budou moci obsluhovat a nabízet svoje výrobky.

A jak to tedy celé probíhalo?

V 15 hodin zazvonil zvoneček a po přivítání hostů se začalo zpívat a přednášet. Počasí sice nebylo nic moc, ale zvládlo se to. Potom se šlo do školy. Nejdříve děti, aby zaujaly svá místa u vchodu, v dílničce, na jarmarku a v kavárničce. A pak už hlavním vchodem vstoupili rodiče, prarodiče a ostatní hosté. A že jich bylo… Všichni se vešli! Vždyť dobrých lidí se prý všude vejde hodně. Každý si našel svoje místečko, mohl ochutnat dobroty, kávičku, čajík,  něco si koupit, vyrobit andílka, popovídat si s přáteli, sledovat svoje dítko v akci.

V 18 hodin jsme končili. Světla ve škole se zhasla a všichni s dobrým, hřejivým pocitem u srdíček, jsme se rozcházeli domů.

Ještě jednou všem děkujeme a přejeme klidný advent, dostatek času na vše důležité, pevné zdraví a pokojné Vánoce.

Loučíme se veršíkem písničky.

Je prosinec, a vrabec prosí,

mějte lásku v duších,

a listonoši klapky nosí, na promrzlých uších….

Slyš, koledu si dítě zpívá,

hlas má trochu tklivý,

však v jablku se hvězda skrývá, budem dlouho živí…

– všichni malí i velcí z malé školičky –

více foteček je ve fotogalerii

IMG_0235_postcard IMG_0238_postcard IMG_0250_postcard IMG_0380_postcard

 

Skip to content