Aktivity

Den jazyků 1. a 2. třídy s Agátkou

Stejně jako každý rok tak i letos se děti z první a druhé třídy rozhodly oslavit Evropský den jazyků. Slavnostně se na to oblékly, jak se na správnou oslavu sluší a plny očekávání však místo zvuků fanfár uslyšely vzdálený pláč. Všechny andělské dvojice napjatě očekávaly, kdo to tak tence pláče.

Mezi dveřmi se objevila krásná, barevná, ale moc smutná stonožka Agátka. Přicestovala z Anglie, z Londýna a v Senici hledala svou opičí kamarádku Apolenku, která pomáhá našim andílkům z druhé třídy s angličtinou. Radost ze shledání měly nejen dávné kamarádky, ale i děti. Ty Agátce na uvítanou zazpívaly anglickou písničku a samozřejmě se jí i v její rodné řeči představily. Šlo jim to skvěle!

Agátka jim na oplátku rozdala Evropské cestovní pasy, pohlednici se svou podobiznou a pozvala je na kouzelnou výpravu do velmi zvláštních zemí. První z nich se jmenovala Colours. Prvňáčci se svými andílky opatrně procházeli krajinou a všechny barvy, které uměli říct anglicky namalovali a prvním písmenkem popsali na Agátčinu pohlednici. Za splněný úkol při procházení celnice dostali sluníčkové razítko do svého cestovního pasu.

Druhou zastávkou byla země s názvem Animals. Všechna zvířátka, která zde žila, děti kreslily, lepily, vybarvovaly a prvním písmenkem popisovaly pod barevnou Agátku na pohlednici. Dokonce nechyběla ani práce se slovníkem, když se náhodou setkaly se zvířátkem, jejíž anglický překlad neznaly. Opět si všichni na celnici zasloužili razítko.

Agátka i Apolenka byly nadšeny a když všichni přistáli zpátky v senické školičce, nikomu se nechtělo z kouzelného dopravního prostředku vystupovat. Všichni si cestovatelskou výpravu moc užili a zaslouží za ni velkou pochvalu! 

IT WAS A GREAT JOB! BYE, BYE…. SEE YOU NEXT TIME!

YOUR AGÁTKA

Skip to content