Aktivity

Den Země a Ukliďme svět!

Chválím Tě, Země má, Tvůj žár i mráz,…

to byla ústřední melodie našeho Dne Země, který jsme se rozhodli slavit v pátek 24. 4. 2015. Celý předešlý týden jsme si o Zemi povídali, tvořili jsme pětilístky, četli, kreslili jsme, …, ale ta pravá oslava nás čekala. Ve skupinkách jsme se na ni pečlivě připravili. Dnešní oslava byla voňavá a chcete vědět, po čem voněla? No přece po bylinkách. Před měsícem, na den jarní rovnodennosti, jsme si zaseli semínka, po celý měsíc jsme je pozorovali a zalévali, s kamarády jsme si našli recepty, které konkrétní bylinku obsahovaly a vybrali jsme nejvhodnější. Každý měl nějaký úkol: někdo donesl misku, jiný koření, další potřebné suroviny. A pak už se jen míchalo, ochucovalo, krájelo, mazalo, zdobilo, nabízelo, …Všechny to moc bavilo a už se těšili na společný raut a ochutnávání. Pomazánky, čaje, osvěžující nápoje, …,  po všem se jen zaprášilo.

Završením akce byl úklid obce. I tato část žáky bavila. S radostí konstatujeme, že naše obec je čistější než vloni a to je dobře. Nejvíce by se nad sebou měli zamyslet kuřáci. Jejich nedopalky jsou prostě všude a je jich hodně.

IMG_3614_postcard IMG_3621_postcard IMG_3657_postcard

 

Skip to content