Aktivity

Další krok za řidičským průkazem

Žáky čtvrté třídy čeká v květnu příštího roku velká řidičská zkouška. Za její splnění obdrží svůj první řidičský průkaz. Kromě praktické jízdy na kole musí samozřejmě zvládnout také dopravní teorií a zdravovědu. K tomu jim pomohla vzácná návštěva z DDM Litovel. 

Paní Weberová se svou kolegyní se dětem věnovaly dvě hodiny a snažily se dětem nejen připomenout dopravní značky, ale také přiblížit základní dopravní předpisy a pravidla, která jsou nezbytná při jízdě po silnici.

Druhá část speciální výuky se týkala zdravovědy a poskytnutí první pomoci.

V lednu děti čeká ještě jedna teoretická část, tentokrát s příslušníkem policie.

V průběhu celého povídání a výkladu byly děti několikrát pochváleny za své vynikající znalosti a dovednosti. Jsem na ně moc pyšná!

Doufám a přeji jim, aby vše co umí využily při plnění velkého jarního cyklistického testování. 

Skip to content