Aktivity

Čtvrtý den na Relaxe aneb HURÁ, jedeme domů!

Tak, a je tady čtvrtek 12. října a naše pravěká výprava s názvem Amulet je u konce. Dnes se s Relaxou a našimi instruktory – Míšou, Deni a Danem loučíme. Všech 82 účastníků, včetně vedoucích,  při ranním pohledu z okna zajásalo! Na obloze vykukovalo sluníčko, síla jeho paprsků byla tak milá a osvěžující, ale ne tak silná, aby se ubránila síle šedočerných mračen, které se chystaly jej překrýt.

Bohužel,  se tak stalo. Asi se ty mraky, které nás provázely celým pobytem, chtěly s námi také rozloučit.

Takže, milé mraky, milé sluníčko, milá Relaxo, my se s vámi opravdu loučíme, odjíždíme za svými sluníčky v podobě očí našich maminek, tatínků, babiček, sourozenců. Ti na nás budou čekat odpoledne v Senici.

Ale protože jsme zjistili, že něco vydržíme, dopolední aktivity jsme si nenechali ujít. Ať už běhání na laně, herní společné běhavé aktivity, výroby dráčků či jiných amuletků, vycházku do lesa a výrobu koryt na vodu či jeskynní malbu uhlíky. Nechyběl pochopitelně hrad, houpačky, legrace, zábava.

Po obědě nás na uklidnění čekala pohádka, každý účastník výpravy získal certifikát od svého instruktora a  pak už jen čekání na autobusy paní Studené, které nás bezpečně dovezly domů. Moc děkujeme.

Milí rodiče, děkujeme Vám všem za důvěru, se kterou jste nám Vaše ratolesti svěřili.

Máte šikovné děti. Ve zkoušce samostatnosti a postarání se sami o sebe se ukázalo, že když jde do tuhého, zvládnou to i bez maminek. A to je moc dobře. My, paní učitelky jsme se jim snažily aspoň trochu pomazlení a pohlazení věnovat. Hlavně těm menším, kteří byli úžasní. Že kápla nějaká slzička? To ano, ale to k výletům patří a lidem, co se mají rádi a je jim po sobě smutno, slzička ukápne v každém věku.  A to je možná i hlavní cíl našich výprav, ať už jdeme do pravěku či cestujeme v současnosti. Zjistit, že ty kořeny, tu pravou lásku, máme v sobě a v rodině.

Velké poděkování patří všem paním učitelkám – Monice K., Janě M., Renatě K., Zuzce H. a p. vychovatelce Evě J., která se starala o pravidelný přísun léků dětem a chlácholila jejich případné bolístky. Všechny jsme byly dětem nablízku a k dispozici v případě potřeby v každou denní i noční dobu.

Děkujeme, mějte se krásně a v pondělí se uvidíme v Zákostelí a ti větší na Žižkově. Pěkný víkend a láskyplný nejenom podzim.

Za všechny Jana Barabášová

20171012_114646_postcardIMG_3175_postcard

Skip to content