Čtvrťáci degustují

V novém předmětu PŘÍRODOVĚDA se čtvrťáci seznamovali se svým regionem – jaké jsou tu podniky, výrobky, typické plodiny. Nejznámější produkty jsou určitě výrobky ze senické mlékárny založené v roce 2012. TU zakoupila výrobky v podnikové prodejně v Náměšti na Hané, žáci si donesli vlastní lžičky a misečky a už se mohlo začít degustovat. A co všechno bylo na ochutnání ? Jogurt Hanáček malinovým jahodový, mléko, zakysaná smetana, přírodní, paprikový a bylinkový sýr, tvaroh Drásal, kefír. Ale nebylo to jenom o jídle. Žáci měli za úkol u každého výrobku zaznamenat do karty barvu, vůni, konzistenci a chuť a pak přidělit body, jak jim výrobek chutnal.
A jak to dopadlo? Nejvíce bodů od dětí dostalo mléko a jogurt Hanáček jahodový. Prostě MŇAM !

Jak se degustovalo se více můžete podívat do fotogalerie.