Aktivity

chemické soutěže

V úterý 19.12. se uskutečnilo v Olomouci na Střední škole logistiky a chemie 2. kolo celostátní soutěže Mladý chemik. Jedná se o nejvíce obsazovanou soutěž v chemii, která má více účastníků než chemická olympiáda.

Letos ze školního kola postoupili Jáchym Tobiáš, Hana Dvorská a Daniela Fišerová, která se nakonec pro nemoc dalšího kola nezúčastnila. Jáchym a Hana sice neobsadili medailové pozice, ale ve velké konkurenci 80 soutěžících z celého olomouckého kraje se rozhodně neztratili a dokázali, že se na soutěž umí připravit. Získali drobné ceny. Blahopřejeme!

Další soutěž se nazývá Chemík a pořádá ji Švehlova střední škola polytechnická v Prostějově. Zatím proběhla dvě internetová kola, kterých se účastní Markéta Hapaláková z 9. třídy, Anna Štefanová, Jan Zatloukal a Michal Doležel z 8. třídy. Držte jim palce, aby se probojovali do finále!!

1

Skip to content