Aktivity

Čertování na malé škole

V pátek 2. prosince se v budově malé školy sešlo hned několik čertíků a čertic, andílků a Mikulášů.

Předvánoční atmosféru jsme naladili hned ráno po příchodu do školy, kdy jsme si společně zazpívali koledy.

Po velké přestávce jsme se přemístili všichni do ranní družiny.  Každá pekelná skupinka se představila a seznámila nás s jedním vánočním zvykem. Vyprávěly se básničky, předváděly scénky, zpívaly koledy a nechyběly ani praktické ukázky.

Dnes jsme si všichni připomněli vánočními zvyky, které by neměly chybět na Štědrý den v každé rodině. Už víme například, proč házíme střevíčkem, pouštíme lodičky, rozkrajujeme jablíčka, zapalujeme svíčky na adventním věnci, zdobíme stromeček nebo zpíváme koledy, scházíme se a společně večeříme u pěkně nazdobeného stolu, a proč se dává kapří šupinka pod talíř.

Čertíci, andělé i Mikuláši se na prezentaci zvyku, který si vybrali, velmi dobře a svědomitě připravili, a proto si všichni zaslouží velkou pochvalu.

Celé dopoledne jsme zakončili čertovskou diskotékou. Chcete vidět, jak jsme si to všechno pěkně užili? Koukněte se do fotogalerie, kde jsme umístili z „Čertování na malé škole“ pár fotek.

IMG_7985 IMG_8037

Skip to content