Celé Česko čte dětem

V týdnu od 4. 6. do 10. 6. se uskutečnil celorepublikový projektový týden Celé Česko čte dětem. Letošní ročník byl zvláštní tím, že se do něj zapojily všechny země Visegradské čtyřky, tedy Česko, Slovensko, Maďarsko a Polsko. V rámci visegradského čtení se nejen četlo, ale také zpívalo, soutěžilo a povídalo. Na naší škole proběhlo již tradiční čtení starších žáků pro děti v mateřské škole.  Kluci a holky z devítky i osmičky četli před spaním z pohádkových knížek v oddělení Medvídků, Ježečků i Zajíčků. V hodinách literatury se uskutečnily čtenářské dílny, ve kterých děti četly a pracovaly ve skupinách s knížkami, které si přinesly z domova. U nás ve škole se nesoutěžilo, šlo o pohodové čtení a emocionální zážitek z četby.

P1030924P1030925