Aktivity

Čarovný les jinak aneb Lesní pedagogika v senickém lese

Na středu 13. 6. 2018 jsme se všichni, celá parta z malé školy, moc těšili, ale zároveň nás mrazila obava. Těšili jsme se na lesní program v senickém lese, obavu jsme měli z počasí. Aby nám vyšlo a nebouřilo. A podařilo se. Ve čtvrt na devět nás u lesa vítali páni lesníci, uvítací znělka na lesní roh nás příjemně naladila.  Cesta, sice do kopečka, nám ale s třešňovou příchutí rychle utíkala. Rozděleni do tří skupin jsme se pod vedením milých paní a pánů lesníků rozeběhli na různá stanoviště. Poznávání stromů, přiřazování plodů, živočichové, ptáci a jejich hnízdiště, luštění, představení dřevorubecké práce, lesní škůdci, houby, ptačí a nejen ptačí budky, … , to a mnoho jiného zajímavého povídání. Ani těm největším lenochům se nechtělo zůstávat pozadu, aby jim něco neuniklo. A co nás čekalo u pohádkového ohniště v závěru programu? Kromě medailové přírodní placky, kterou si každý sám dotvořil a odnesl na krku domů, sladkého oplatku a bezpečnostního reflexního pásku na ruku, ještě každý účastník dostal špekáček, který si sám upekl na ohništi. Servis jako v interhotelu. Umounění, olizující se žáčci byli důkazem spokojenosti a jejich slova díků a chvály to jen potvrdila.

Milí páni lesníci.

Ať už jste z Prostějova, Šternberka či Šumperku, moc vám děkujeme. Den jsme si díky vám užili a budeme se snažit vždy v lese chovat tak, aby nám ta naše příroda zůstala co nejdéle čistá a pěkná. Budeme se těšit na další setkání s vámi třeba v příštím školním roce.

malí i velcí ze senické školy

5x1 IMG_14991

 

 

Skip to content