Aktivity

Bezpečně do školy

V pondělí 5. září se sešlo 105 žáků první až páté třídy v malé škole v Zákostelí, aby zde zahájili celoroční projekt s názvem Zlatá nitka a vysvětlili si pravidla chování a bezpečnosti. V barevných tričkách a s třídními kšiltovkami jsme začali motivační písničkou z pohádky Honza málem králem Svítí, svítí slunce nad hlavou. Následovalo najít si barevný lísteček buď s monogramem nebo prvňáčci se svojí razítkovou značkou. Barvičky děti rozdělily do 10 pracovních skupin a tyto se vrhly do práce. Z lístečků složit sluníčko, dodat mu paprsky, projít deseti stanovišti a splnit úkoly: poznat dopravní značky a dopravní prostředky, rozlišit správné chování v dopravním prostředku, umět ošetřit zranění, zavolat první pomoc, … Všichni se snažily zjistit a vyzkoušet si co nejvíce, velmi pěkně se zapojili i ti naši nejmenší, oranžoví prvňáčci. S písničkou jsme začali, písničkou jsme dnešní, sluníčkem prozářený den, ukončili. Slíbili jsme si, že se budeme chovat bezpečně, opatrně a  kamarádsky, aby celý začínající rok byl pohodový a sluníčkový.

IMG_7656_postcard IMG_7659_postcard IMG_7661_postcard IMG_7663_postcard

Skip to content