Aktivity

Bezpečné chování na internetu

Čtvrtek 17. ledna pro žáky čtvrté třídy začal jako každý jiný školní den. Po první vyučovací hodině se ozval zvonek, za dveřmi stáli příslušníci Policie ČR Olomouckého kraje, kteří nás přišli seznámit s bezpečným užíváním internetu. Úplně na samém začátku zajímalo pana Piňose, kolik máme uživatelů internetu ve třídě, a které internetové stránky jsou mezi dětmi oblíbené.

Během přednášky žáci zjistili, jaká nebezpečí se mohou skrývat za nahraným videem, posíláním fotek nebo při dopisování si s cizím člověkem. Kromě informací,které mnohdy až mrazily v zádech, žáci dostávali odpovědi na svoje otázky, které je zrovna napadaly. Po přednášce jsme si povídali na téma natáčení na youtube a sledování okolí pomocí dronů.  Pan policista vysvětlil žákům, že většina videí, která jsou zveřejněna na těchto stránkách jsou smyšlená a situace jsou uměle vytvořené. Čím je video vtipnější a situace absurdnější, tím je větší sledovanost.

Děkujeme policistům za strávený čas u nás ve třídě a za připomenutí pravidel chování na internetu.

IMG_20190117_083130IMG_20190117_083141

Skip to content