Aktivity

Beseda ve školní knihovně

V rámci projektového týdne Celé Česko čte dětem se ve středu 5. 6. uskutečnila literární beseda v nově rekonstruované školní knihovně. Besedu si především pro žáky 6. třídy a pro zájemce z ostatních tříd připravila paní Ivana Alexová, kterou naši čtenáři dobře znají ze senické obecní knihovny.  Nejdříve paní knihovnice četla dětem úryvky ze známých knih, např. z Deníku malého poseroutky nebo z knížky Deník mimoňky, potom dostali žáci pracovní listy s texty příběhů. Úkolem dětí bylo seznámit se s příběhem a volně po větách převyprávět text. Kdo pozorně četl, dokázal svůj úkol splnit dobře. Celý tento týden chodí naši žáci číst těm nejmenším do mateřské školy nebo Ti starší malý spolužákům na 1. stupeň. Kromě toho byli motivováni svými třídními učiteli pro domácí četbu svým nejbližším a čtenářský týden vyvrcholí pátečním čtenářským maratonem v obecní knihovně.

Skip to content