Aktivity

Andílkovský Den mateřského jazyka

Dnešní den, pátek 21. února, slaví nejenom Lenky a Eleonory, ale na celém světě se slaví Den mateřského jazyka. Naši prvňáčci a jejich andílci si tento den nenechali ujít. Přišli do školy ve svých oranžových a zelených tričkách, ale to ještě netušili, jaký príma den je čeká. Nejprve si pantomimicky ukázali, jak se přeje, jak může vypadat oslava. Jako mimové by se někteří lehce uživili. Následovala ochutnávka dortu. Ten přeci k oslavám patří. Každá mini skupinka si musela zaznamenat a vyluštit tajenku. Písnička Óda na češtinu jim správnost tajenky potvrdila. A protože i prvňáčci už ví, že bez abecedy nic nejde, a že když se usmíváme a pomáháme si, že je nám hezky, následovala část psací. Do barevných srdíčkových listů vepisovali samá hezká česká slova, která již teď tvoří korunu naší národní lípy. A že za čtvrt hodinky  dokázali najít a napsat tolik krásných slov, to pro nás bylo milým překvapením. Tří hodinky, proložené výbornými svačinkami , utekly jako voda. Ale to je známá věc. Když je nám hezky a práce se nám daří, utíká ten čas velmi rychle. Loučili jsme se s úsměvem a s pocitem příjemně prožitého dopoledne.

Takže, milý český jazyku, přejeme ti, ať tě mají žáci rádi, ať tě umí, ať si hezky česky čtou a píší, ať moc nechybují a ať se ve světě neztratíš.

    

DSC02196x DSC02198x DSC02203x DSC02204x

DSC02214x

DSC02210xDSC02208x

Skip to content