Pythagoriáda

Minulý týden proběhlo na naší škole školní kolo matematické soutěže Pythagoriáda, což je soutěž pro žáky 5. až 8. třídy. Na rozdíl od soutěže Matematický klokan, kde děti vybírají správné řešení z nabízených možností, se v Pythagoriádě musejí spoléhat jen na sebe a své výpočty. Celkem děti řeší 15 úloh, přičemž aby se staly úspěšnými řešiteli, musejí spočítat minimálně deset z nich. Tuto hranici překonal, úspěšným řešitelem se stal a do okresního kola soutěže postupuje Roman Hapalák z 8. třídy, který správně spočítal 11 příkladů. Rovněž 11 příkladů ve své kategorii správně spočítal také Adam Švec ze sedmé třídy a i on se stává úspěšným řešitelem školního kola. Oběma chlapcům srdečně blahopřejeme, přejeme úspěšné zvládnutí okresního kola a všem ostatním počtářům děkujeme za snahu a za to, že jim matematika není lhostejná!