Aktivity,  Nezařazené

Chemické soutěže

Dne 8.11.2016 se konalo školní kolo soutěže Mladý chemik, kterou vyhlašuje Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy, SPCh ČR, SŠ logistiky a chemie, firma Farmakon. Soutěž je celorepubliková, nejlepší žáci postupují do regionálního kola a potom do celorepublikového kola, které se koná na Fakultě chemicko-technologické v Pardubicích. Na naší škole se zúčastnilo soutěže 12 žáků z 19. Nejlepších výsledků dosáhli :

1. Štěpánka Štefanová       2. Šimon Bendik       3. Jan Lakomý       4. Matyáš J. Král /náhradník/

Žáci 8.roč. v ZŠ Senici na Hané se zapojili do chemické soutěže také – tentokrát pod hlavičkou Švehlovy střední školy v Prostějově. Soutěž je určena žákům 8.a 9.tříd a je zaměřena na praktickou chemii a věci kolem ní. Soutěž se skládá ze 3 kol, probíhá na internetových stránkách školy. Nejlepší žáci budou pozváni v lednu 2017 na Švehlovu střední školu, kde bude kromě teoretických otázek praktická část v laboratoři.

Žákům přeji hodně zábavy, poučení a úspěchů za jejich snahu a píli

Mgr. Věra Grossmannová

WP_20161109_07_53_33_Pro WP_20161109_07_52_27_Pro