Pangea

V uplynulých dnech se většina žáků 5. – 8. ročníku zúčastnila školního kola soutěže Pangea. Jedná se o matematickou soutěž pro žáky základních škol a víceletých gymnázií, které baví počítání. Zcela poprvé si žáci mohli s Pangeou zasoutěžit v roce 2013, kdy proběhl první ročník. Od té doby se každoročně účastní školy po celé České republice, letos se připojila také ta naše. Protože se jedná zároveň o soutěžení mezinárodní, můžeme výsledky porovnat s účastníky např. z Německa, Španělska, Francie aj. Pangea je unikátní v nabídce matematických úloh, které sestávají z běžného života každého z nás. V letošním roce byly otázky v duchu témat Hudba, Příroda a Ekologie. Našim žákům držíme palce, aby dosáhli co nejlepšího hodnocení! Výsledky budou známy koncem března.

Poděkování patří panu učiteli Jahodovi za pomoc při organizaci online verze soutěže.

Mgr.Pavla Ziembová

Pohádky v 5. třídě

IMG_1578 Minulý týden jsme v 5. třídě věnovali pohádkám. Připomenuli jsme si, co je pohádka, její znaky, jak začíná a končí, co vše v pohádce najdeme.

Slavíme Den mateřského jazyka

Čech má hezky umět česky!

Čech má bez chyb umět psát…

Slovy známé písničky prvňáčci se svými andílky ze třetí třídy odstartovali slavnost, na níž byl hlavním oslavencem mateřský jazyk.

• Aktuálně

Zápis dětí do 1. třídy pro školní rok 2019/2020

EPSON MFP imageZápis dětí do 1. třídy

se koná 12. 4. 2019 od 13.00 do 17.00 hod.

v budově 1. stupně, Zákostelí 164, Senice na Hané.

K zápisu se dostaví děti narozené v termínu od 1. 9. 2012 do 31. 8. 2013 a děti po odkladu školní docházky z loňského roku.
    Zákonný zástupce přinese s sebou: občasnký průkaz a rodný list dítěte (další dokumenty obdrží u zápisu).

Informativní předzápisová schůzka pro rodiče budoucích prvňáčků se koná 9. 4. 2019 od 16.30 hod. v budově 1. stupně ZŠ.

Zápis se skládá ze dvou částí:

• formální část – pro zákonné zástupce (zákonný zástupce vyplní žádost o přijetí, popř. žádost o odklad, předloží pro kontrolu občanský průkaz a rodný list dítěte, bude poučen o povinnostech a právech při přijetí, popř. odkladu a budou mu zodpovězeny případné dotazy ředitelkou školy)
    • motivační část – pro děti a zákonné zástupce (rozhovor dítěte s pedagogy a motivační činnosti a hry, při kterých bude orientačně sledována školní připravenost dítěte). K absolvování motivační části je vhodné se přihlásit na přesný čas.

kritéria pro přijímání

Informace k odkladu

– v případě žádosti o odklad dítěte je nutné předložit doporučující posouzení PPP a odborného lékaře nebo klinického psychologa.

– o odklad je možné požádat do 31. 5. 2019

Několik rad a informací, aby vstup do školy byl pro děti i rodiče příjemný!

Desatero-pro-rodice

Jak-diteti-usnadnit-zahajeni-skolni-dochazky

jak-vybrat-skolni-brasnu

logopedicka-cviceni-pro-budouci-prvnacky_(1)

Aerobik se lvím králem

V sobotu 16.2. se kolem půl druhé začali do KD v Senici na Hané trousit nejrůznější pohádkové postavy, zvířátka či hrdinové oblíbených filmů. Ve dvě hodiny zde totiž klaun odstartoval spolu s děvčátky z první a třetí třídy maškarní karneval.

• Aktuálně

Březen

plácání 3-2019

29. 3. – Keramické dílny pro rodiče – 17.00 hod.

28.3. – Den s knihou – projektový den žáků 1. stupně

11. 3. – 15. 3. – jarní prázdniny, i provoz školní družiny bude přerušen

8. 3. – Den s divokou přírodou – projektový den 2. a 4. třídy

7. 3. – Krajské kolo v házené Olomouc /chlapci II. st./

6. 3. – školní kolo recitační soutěže – 14.00

6. 3. – Divadelní představení Jack & Joe – 8. a 9. třída, Aj

Prvňáčci se baví a slaví

Konec prvního pololetí slavili prvňáčci nejenom svým prvním skutečným vysvědčením za pětiměsíční práci, ale také andělským vysvědčením od svých kamarádů ze 3. třídy.