Pangea

V uplynulých dnech se většina žáků 5. – 8. ročníku zúčastnila školního kola soutěže Pangea. Jedná se o matematickou soutěž pro žáky základních škol a víceletých gymnázií, které baví počítání. Zcela poprvé si žáci mohli s Pangeou zasoutěžit v roce 2013, kdy proběhl první ročník. Od té doby se každoročně účastní školy po celé České republice, letos se připojila také ta naše. Protože se jedná zároveň o soutěžení mezinárodní, můžeme výsledky porovnat s účastníky např. z Německa, Španělska, Francie aj. Pangea je unikátní v nabídce matematických úloh, které sestávají z běžného života každého z nás. V letošním roce byly otázky v duchu témat Hudba, Příroda a Ekologie. Našim žákům držíme palce, aby dosáhli co nejlepšího hodnocení! Výsledky budou známy koncem března.

Poděkování patří panu učiteli Jahodovi za pomoc při organizaci online verze soutěže.

Mgr.Pavla Ziembová