Den stromů v první a třetí třídě

Pod špičatou čepičku namaluji kraječku.

Pod čepičku sukničku, ta má taky kraječku.

Spodní sukně bude velká, co že to tam pod ní kouká?

Přece kmen – dvě nožičky – a smrk už je celičký.

Sedni pod strom – ve chviličce odpočíváš na travičce.

Smrk je strom, co roste v lese, větve s jehličím si nese.

Touto grafomotorickou básničkou a malováním dětí na slova básně začaly pro prvňáčky a třeťáčky společné projektové  hodiny

na Den stromů.

• Aktuálně

PROSINEC

20. 12. – Beseda se členem Armády ČR – 3. ročník

20. 12. – animační program v Muzeu moderního umění v Olomouci pro 9. třídu

19.12. – Vánoční laťka Hněvotín (6.-9. třída)

19.12. – 2. kolo soutěže Mladý chemik Olomouc – 3 žákyně 9. třídy

vánoční přání 2018

17. 12. – Vánoční jarmark se spoustou aktivit

Vánoční jarmark 2017

15. 12. – zájezd do Wroclavi s prohlídkou města pro zájemce z řad žáků 2. stupně

13. 12. – Hravá věda

pozvánka

4. 12. – 15. 12. – ranní adventní zpívání na schodech

9. 12. – adventní zpívání v Odrlicích a na Cakově

7. 12. – soutěž v Aj – King of Words (Slovíčkový král), ZŠ Vítězná Litovel

8. 12. – Den otevřených dveří – jarmark, dílnička, kavárnička

5. 12. – čertovský den žáků z malé školy

• Aktivity,  Nezařazené

Druháčci a podzim

Podzimní tvoření, veršování, kreslení, ale také přírodniny,  kouzelně se barvící listy, radost, kamarádi, dvojice,…To vše a ještě mnohem více vám představují druháčci. IMG_0187_postcard IMG_0188_postcard IMG_0189_postcard IMG_0190_postcard IMG_0191_postcard IMG_0193_postcard IMG_0196_postcard IMG_0198_postcard IMG_0200_postcard IMG_0203_postcard IMG_0208_postcard IMG_0209_postcard

Exkurze do svíčkárny

Voňavé a velmi příjemné dopoledne měli možnost prožít žáci z malé školy ze Senice na Hané v úterý 24. října 2017. Vypravili se na exkurzi do svíčkárny Rodas v Olomouci.

Šesťáci na návštěvě v knihovně

Ve středu 18. 10. navštívili naši šesťáci místní knihovnu. V rámci výuky literární výchovy a probíraného tématu „Pověst v české i světové literatuře“ si vyslechli pěkné povídání paní Alexové, připomněli si něco málo z teorie literární výchovy a zopakovali znaky pověstí.

Navštívili jsme výstavu Flora a botanickou zahradu v Olomouci

V pátek 6.10. jsme s dětmi z přírodovědného kroužku navštívili podzimní výstavu Flora Olomouc. Těšili jsme se, protože na této podzimní výstavě lze již tradičně obdivovat různé odrůdy jablek, hrušek a dalšího ovoce a také řadu odrůd zeleniny. Řada žáků 6. ročníku navštívila výstavu poprvé. Čekala nás řada ochutnávek – dostali jsme čerstvá jablka, kysané zelí, ochutnali jsme různé mošty, ochucené medy a dokonce plody starobylých odrůd hrušek a jablek. Vystavovatelé k nám byli opravdu štědří, a tak jsme si domů vezli také pexesa a různé reklamní maličkosti. Velkým zážitkem byla zvláště pro děvčata paní malířka z Německa, u které jsme strávili dlouhou dobu. Následovala návštěva skleníků s tropickými a subtropickými rostlinami a terárii. Pak jsme zavítali do botanické zahrady UPOL, která byla v porovnání s rušnou výstavou jako oáza klidu. Pan správce nás pozval na prohlídku, kterou jsme si naplánovali na jaro. Pak jsme ještě stihli koupit pár dobrůtek a drobností pro své blízké. Domů jsme odjížděli sice unavení, ale s dobrou náladou a mnoha zážitky. Už se těšíme na další akce!