Aktivity

Den stromů v první a třetí třídě

IMG_3209

Pod špičatou čepičku namaluji kraječku.

Pod čepičku sukničku, ta má taky kraječku.

Spodní sukně bude velká, co že to tam pod ní kouká?

Přece kmen – dvě nožičky – a smrk už je celičký.

Sedni pod strom – ve chviličce odpočíváš na travičce.

Smrk je strom, co roste v lese, větve s jehličím si nese.

Touto grafomotorickou básničkou a malováním dětí na slova básně začaly pro prvňáčky a třeťáčky společné projektové  hodiny

na Den stromů. 

Žáci zhlédli krátký výukový program zaměřený na naše nejznámější stomy. Znalosti, které si zapamatovali, pak využili při doplňování vlastní KNIHY STROMŮ. Psali názvy stromů, jejich plodů, vymalovávali listy, poznávali tvary korun, části stromu, stromy jehličnaté a listnaté i to, jak se stromy mění v závislosti na ročním období. Zkušenější andílci pomáhali mladším kamarádům a výsledkem byl příjemně strávený čas plný důležitých informací.

 

Skip to content