• Aktivity

  Atletický trojboj

  Sportu zdar, atletice zvlášť!

  To bylo motto horké středy 28. června, která patřila sportovcům nejenom z naší senické školy, ale také z obvodních škol z Choliny, Vilémova a z Haňovic. Za velkou školou se o osmé hodině ranní sešlo kolem 100 sportovců, kteří šli mezi sebou poměřit své síly v běhu na 50 m, hodu kriketovým míčkem a ve skoku do dálky.

 • Aktivity

  Zahradní slavnost

  Ukončení školního roku 2016/2017 patřilo již tradičně Zahradní slavnosti. Konala se v pátek 23. června a byla protančená od začátku do konce.

 • Aktivity

  Učíme se podnikat

  Projekt PODNIKATEL je zaměřený na rozvoj podnikatelských znalostí, schopností a dovedností žáků, a to v simulovaných situacích života žáky vytvořené fiktivní firmy. Již druhým rokem je realizován pravidelně v 7. ročníku napříč různými předměty. Sestavené žákovské týmy si vytvoří vlastní firmu zaměřenou na služby v oblasti gastronomie.V první části naplňování podnikatelského záměru si žáci zvolí název firmy, navrhnou logo, slogan a vizitku (popřípadě další propagační materiál). V závěrečné části týmy prezentují svou firmu – restauraci. Fantazii se meze nekladouJ. Letos si děti vybraly Řecko, Argentinu a Českou republiku. Dne 20. června proběhla před porotou a hosty závěrečná prezentace a ochutnávka. Hodnotilo se založení slavnostní tabule,

 • Aktivity

  Den plný her

  Středa 21. června byla nejenom dnem letního slunovratu, ale v naší malé školičce také dnem, kdy se se svými mladšími kamarády loučili čtvrťáci.

 • Aktivity

  Poslední kousek Zlaté nitky

  Školní rok uplynul jako voda a náš celoroční projekt, jehož zlaté klubíčko bylo naším sluníčkovým průvodcem všemi akcemi,  je téměř u závěrečného uzlíku.

 • Aktivity

  Beseda o zvířátkách

  „Máme rádi zvířata, zvířata, protože jsou chlupatá a mají hebkou srst…“

  A nejen to! Velmi rádi si o nich něco přečteme nebo dozvíme něco zajímavého třeba z televize či internetu. 

 • Aktivity

  Jan Lakomý se stal 25. nejlepším Mladým chemikem České republiky

  V úterý 13. června se na Fakultě chemicko technologické Univerzity Pardubice konalo celostátní kolo soutěže Mladý chemik. Tato soutěž s podtitulem Hledáme nejlepšího mladého chemika ČR je největší soutěží chemie v České republice. Svou účastí a obsazením již dávno předčila chemickou olympiádu. Letošního ročníku se zúčastnilo 14 000 žáků ze všech krajů České republiky. 40 nejlepších se setkalo na univerzitní půdě, aby se utkali v celorepublikovém finále. Honza Lakomý byl jedním z nich.

   

 • Aktivity

  Fotbalové vítězství v Haňovicích

  Ve čtvrtek 8.6.2017 se parta nadšených fotbalistů vydala na cestu do Haňovic, kde se konal tradiční  fotbalový turnaj. V Haňovicích na naše fotbalisty čekali soupeři z místní školy a také z Choliny a Vilémova.