Čtvrťáčci dostali poslední vysvědčení na malé škole

Letošní poslední červnový den pro žáky čtvrté třídy odzvonil nejen právě proběhlý školní rok 2015/2016, ale také čtyři velmi důležité roky na malé škole. Děti mají za sebou první školní krůčky a po zasloužených prázdninách se vydávají  na cestu pátou třídou, která přinese spoustu změn a nových zážitků.

Všem, dnes už bývalým žákům čtvrté třídy, přeji nádherné prázdniny prožité hlavně ve zdraví a spoustu šťastných kilometrů projetých po mapě páté třídy.

Dětem i rodičům děkuji za pohodové společně prožité dva roky!

Hodně štěstí!

Byli jsme v ZOO

Posledním výletem letošního školního roku byla návštěva ZOO Kopeček. Vydali jsme se rozloučit s našimi adoptivními zvířátky, s klokany rudými, které již několik roků sponzorujeme. Počasí bylo krásné, klokani na nás čekali, výlet sice nebyl dlouhý, ale i tak jsme si ho užili.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA    OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Atletický trojboj obvodních škol 1. stupně

Pondělní ráno dne 27. června bylo sice nevlídné, jemně poprchávalo, ale to nevadilo 122 klukům a holkám ze Senice, Choliny, Vilémova a Haňovic.  Ti se tady kole osmé ranní sjeli, aby se mezi sebou poměřili v běhu na 50 m, hodu kriketovým míčkem a ve skoku do dálky.

Čtvrťáčci se loučí s malou školou

„Krásné dopoledne milé paní učitelky, milí kamarádi……“. Těmito slovy zahájili čtvrťáčci své rozloučení s kamarády z malé školy. Připravili si pro ně zábavnou šou „Tvoje tvář má známý hlas“, kde představovali hlasově, tanečně ale i vizuálně naše i zahraniční známé interprety.

Zahradní slavnost

Tak, a máme to za sebou. Měsíční nacvičovací úsilí bylo zúročeno. Byl pátek, 24. června, a senická škola měla svůj velký den. Všichni se sešli za KD v Senici, aby se rozloučili nejenom s žáky 9. třídy, ale také s celým rokem, aby všem přítomným poděkovali za spolupráci a popřáli jim pěknou dovolenou.

A jaká slavnost byla?

Veselá, barevná, usměvavá, prozářená sluncem, skotačivá, protančená, tropická.

– nahlédněte do fotogalerie, ta poví více

DSC_0491_postcard

Pochoďák do Nákla

V pátek, 17. června, proběhlo na I. i II. stupni pochodové cvičení. Shodou okolností probíhal ve stejný den, pro žáky II. stupně, fotbalový turnaj v Nákle. Pro organizaci pochodového cvičení se tedy nabízelo zvolit pěší pochod do Nákla.

Malá kopaná v Nákle

Na konci posledního klasifikačního týdne se naši žáci zúčastnili každoročního fotbalového turnaje v Nákle. Uzavřené známky na vysvědčení umožnily žákům odjíždět do Nákla s čistou hlavou a s odhodláním dosáhnout dobrého výsledku.

Pochodové cvičení

V pátek proběhlo pochodové cvičení a evakuace žáků. Školu se nám podařilo opustit  za 45 s. Prvňáčci spolu se svými andílky třeťáky vyrazili od školy směr Hliníky.

Svátek Slabikáře

Ve čtvrtek 16. června odpoledne se do malé školy scházeli prvňáčci se svými rodiči. Čekala je oslava jejich velkého dne SVÁTEK SLABIKÁŘE.

Projekt Podnikatel

Žáci sedmého ročníku se ve druhém pololetí zapojili do projektu Podnikatel. Cílem projektu bylo naučit se něco o podnikání v oblasti gastronomie. Projekt se prolínal do několika předmětů (vaření, informatika, matematika, občanská výchova a angličtina), žáci se museli zorientovat ve všech oblastech.