Čtvrťáci na dopravním hřišti

Ve středu 12. června jsme jeli na dopravní hřiště do Litovle. Všichni jsme byli napnutí, jestli se nám podaří získat řidičský průkaz na kolo. Psali jsme testy ze zdravovědy a z dopravních předpisů. Potom jsme jezdili na kole a snažili se dodržovat všechna pravidla. Spolu s námi byli na hřišti také čtvrťáci z Červenky. Po dvou hodinách snažení, jsme všichni průkaz cyklisty dostali. Odměnou pak pro nás byla návštěva cukrárny a dětského hřiště.

Beseda ve školní knihovně

V rámci projektového týdne Celé Česko čte dětem se ve středu 5. 6. uskutečnila literární beseda v nově rekonstruované školní knihovně. Besedu si především pro žáky 6. třídy a pro zájemce z ostatních tříd připravila paní Ivana Alexová, kterou naši čtenáři dobře znají ze senické obecní knihovny.  Nejdříve paní knihovnice četla dětem úryvky ze známých knih, např. z Deníku malého poseroutky nebo z knížky Deník mimoňky, potom dostali žáci

Celé Česko čte dětem

V pondělí 3. června začal projektový týden Celé Česko čte dětem. Na 1. stupni si každý žák přinesl svoji knihu, o které bude svým spolužákům postupně vypravovat, někteří přinesli i knihy, které jejich rodiny darovaly do školní knihovny. Těchto knih se sešlo 85. Moc děkujeme a Vaší přízně a podpory si vážíme.