• Aktivity

  Chovatel 2021

  Ve dnech 11. – 12.9.2021 se v Senici na Hané konala Místní všeobecná výstava králíků, holubů a drůbeže. Žáci naší školy

 • Aktivity

  Bezpečně do školy s 1. stupněm

  Bezpečně do školy!

  Pátek 3. 9. 2021 se na “Malé škole“ již tradičně nesl v duchu bezpečnosti. Na školní zahradě bylo pro žáky nachystáno 10 stanovišť. Ty se týkaly dopravní výchovy.  Žáci 1.-5. třídy se rozdělili po třídách do skupin a plnili zadané úkoly.  Během dopoledne si žáci zopakovali dopravní značky, vybavenost kola, důležitá telefonní čísla, mimořádné události, chování na chodníku a přenášení zraněného. Nově nám přibylo stanoviště týkající se aktuální covidové situace. Žáci si zopakovali prevenci, hygienu a sdíleli zkušenosti s tím spojené. Dále si vyzkoušeli základy zdravovědy a dopravní situace. Celá akce se vyvedla a vyšlo nám i krásné počasí. Těšíme se opět za rok!

   

 • Aktivity

  Máme za sebou první třídu

  Všech našich 23 prvňáčků se 30.6. slavnostně rozloučilo s první třídou. Odnesli si své zasloužené a velmi důležité první opravdové vysvědčení! Týden před tím se ale ještě na Písmenkové slavnosti pochlubili nejen rodičům, jak krásně se za rok naučili číst. A nejen to!

 • Aktivity

  Pochodové cvičení na Bořík

  Pondělní horký den  28. června sice lákal spíše do bazénu, ale vycházka třešňovou alejí do „čarovného lesa“ se nedala odmítnout. Třešní bylo pro všechny dost a dost, takže o voňavé osvěžení cestou nebyla nouze.

 • Aktivity

  Čtvrťáci získali PRŮKAZ CYKLISTY

   V úterý 15.6 se žáci 4. třídy vypravili znovu na dopravní hřiště do Litovle, aby zabojovali o Průkaz cyklisty. K jeho získání potřebovali napsat bez trestných bodů test a hlavně bez chybičky zvládnout jízdu na kole podle dopravních předpisů, značek, světelné signalizace. Počasí jim ke snažení přálo, ale nervozita a tréma byla přeci jen veliká a tak se to ne všem podařilo. Ze 16 dětí získalo průkaz 12. Ale i zbylí 4 žáci mohou dostat průkaz dodatečně, jen musí znovu zkusit napsat znalostní test bez chyby. A určitě jim v tom všichni budeme držet palce!!

 • Aktivity

  Výlet do ZOO Vyškov

  2. června 2021 se celá malá škola vydala po dlouhém, covidem způsobeném půstu, na školní výlet. Cílem byla ZOO Vyškov a místní Dinopark.

 • Aktivity

  Čtvrťáci na školním výletě ve Vyškově

  Ve středu 2.6. si žáci všech tříd malé školy užili družinovo-školní výlet do ZOO a Dinoparku Vyškov. Společně s ostatními prošli čtvrťáci výběhy ZOO, Babiččin dvoreček, andulčí voliéru s klokany a zblízka si prohlédli modely dinosaurů. Ke konci se také našel čas na nákup malých drobností na památku.

 • Aktivity

  Čtvrťáci na dopravním hřišti

  V úterý 1.6. se čtvrťáci vypravili na dopravní hřiště do Litovle, kde je čekaly první úkoly vedoucí k získání průkazu cyklisty. Pod vedením paní Čekelové a Grulichové z DDM Litovel si zopakovali značky, řešení křižovatek, dopravní situace, jízdu na kole po hřišti s důrazem na dodržování všech pravidel a především zdravovědu, ze které na konci dne psali závěrečný test.  A UDĚLALI HO !! Po skončení dopravní výchovy je čekalo zasloužené „vyblbnutí“ na dětském hřišti a sladká nanuková tečka s přáním všeho nejlepšího k Svátku dětí.