• Aktivity

  Čtvrťáci získali PRŮKAZ CYKLISTY

   V úterý 15.6 se žáci 4. třídy vypravili znovu na dopravní hřiště do Litovle, aby zabojovali o Průkaz cyklisty. K jeho získání potřebovali napsat bez trestných bodů test a hlavně bez chybičky zvládnout jízdu na kole podle dopravních předpisů, značek, světelné signalizace. Počasí jim ke snažení přálo, ale nervozita a tréma byla přeci jen veliká a tak se to ne všem podařilo. Ze 16 dětí získalo průkaz 12. Ale i zbylí 4 žáci mohou dostat průkaz dodatečně, jen musí znovu zkusit napsat znalostní test bez chyby. A určitě jim v tom všichni budeme držet palce!!

 • Aktivity

  Výlet do ZOO Vyškov

  2. června 2021 se celá malá škola vydala po dlouhém, covidem způsobeném půstu, na školní výlet. Cílem byla ZOO Vyškov a místní Dinopark.

 • Aktivity

  Čtvrťáci na školním výletě ve Vyškově

  Ve středu 2.6. si žáci všech tříd malé školy užili družinovo-školní výlet do ZOO a Dinoparku Vyškov. Společně s ostatními prošli čtvrťáci výběhy ZOO, Babiččin dvoreček, andulčí voliéru s klokany a zblízka si prohlédli modely dinosaurů. Ke konci se také našel čas na nákup malých drobností na památku.

 • Aktivity

  Čtvrťáci na dopravním hřišti

  V úterý 1.6. se čtvrťáci vypravili na dopravní hřiště do Litovle, kde je čekaly první úkoly vedoucí k získání průkazu cyklisty. Pod vedením paní Čekelové a Grulichové z DDM Litovel si zopakovali značky, řešení křižovatek, dopravní situace, jízdu na kole po hřišti s důrazem na dodržování všech pravidel a především zdravovědu, ze které na konci dne psali závěrečný test.  A UDĚLALI HO !! Po skončení dopravní výchovy je čekalo zasloužené „vyblbnutí“ na dětském hřišti a sladká nanuková tečka s přáním všeho nejlepšího k Svátku dětí. 

   

 • Aktivity

  Tančíme a cvičíme se Štěpánkou

  V pátek 21.5., se v 9 hodin na levandulovém dvoře naší malé školičky rozezněla hudba, do které se ozýval hlas lektorky Štěpánky. Kdo šel náhodou okolo, mohl vidět spoustu roztančených a na hudbu cvičících dětí z první, druhé, třetí i čtvrté třídy. Bylo to super!

 • Aktivity

  Čarodějnické učení v 1.třídě

  „Saxano, v knihách vázaných v kůži,

  zapsáno kouzel je víc než dost!“

  30.4. je čarovné datum, kdy mají svůj den čarodějnice a čarodějové všech kategorií. Dvacet z nich mělo svůj slet v první třídě naší malé školičky.

 • Aktivity

  Prvňáčci on-line

  Přesto, že nemůžeme do školy a užívat si jeden druhého v lavicích a o přestávkách při hrách, bavíme se i přes PC  a jeho kamery.