• Aktivity

  Hurá! Už píšeme perem!

  Na jedno lednové dopoledne děti z první třídy určitě jen tak nezapomenou. Navštívil je, jako zkušené prvňáčky, jeden z nejpřísnějších školních skřítků – sám Pisálek.

 • Aktivity

  Vánoční andělské rozloučení prvňáčků a druháčků

  „ANDĚLÉ V TÉ NOČNÍ KRÁSE, ZPÍVAJÍ PÍSNĚ VÁNOČNÍ.

  OZVĚNOU ZNÍ VŮKOL HLASEM, ZVON, KTERÝ ZVE NA PŮLNOČNÍ….“

  V pátek 18.12. jsme naposledy v tomto kalendářním roce usedli do lavic, abychom si společně připomněli, jaké je to největší kouzlo dnů, které nás čekají, kouzlo Vánoc.

 • Aktivity

  Language Leaders na 1. a 2. stupni

  Od začátku výuky sbírají žáci v hodinách anglického jazyka razítka za snahu, správnost a aktivitu.  Podle počtu nasbíraných počtů jsme za měsíc září mohli předat žákům s nevyšším počtem razítek zasloužené připínací odznáčky. Na prvním stupni obdrželi žáci připínáček ve stylu britské vlajky, na druhém stupni žáci převzali odznaky Language leader. Tyto odznáčky mohou žáci pyšně nosit po celý měsíc říjen, než vybereme nového jazykového lídra. Žáci 1. i 2. stupně jsou do sbírání razítek velmi zapálení a byli velmi rádi při přebírání odměny. Gratulujeme všem jazykovým lídrům a přejeme všem hodně jazykových úspěchů v dalších měsících. Well done!!!

  p.uč. Stejskalová

 • Aktivity,  Nezařazené

  Den evropských jazyků na 2. stupni

  V pátek 2.10.2020 na druhém stupni (od 5. do 9. třídy) probíhal projektový Evropský den jazyků na připomenutí důležitosti jazyků a různých kultur v Evropě. Tento rok si žáci 5.-8. ročníku připravili jazykové a kulturní aktivity pro naše deváťáky, kteří obcházeli po třídách stanoviště, na kterých plnili dané úkoly. Některé třídy se rozdělily a tak vytvořily 8 evropských států jako je Itálie, Španělsko, Polsko, Švýcarsko, Velká Británie, Německo, Francie a Norsko, v kterých na deváťáky čekalo vždy 6 stanovišť zaměřené na jazyk, kulturu, názvy a další nejrůznější aktivity. Žáci devátých ročníků převzali cestovní pasy a vydali se samostatně cestovat po třídách, kde si mohli vyzkoušet své vědomosti ze zeměpisu, všeobecné znalosti, jazykové dovednosti a nebo i speciální aktivity jako např. jak dlouho podrží ve vzduchu velkou německou sklenici od piva naplněnou vodou nebo si mohli zaběžkovat v Norsku 🙂

  p.uč. Stejskalová